Меблеві плити: Як здійснюється повернення шлюбу на фабрику

Як і будь-яка інша меблі (збірна), яку реалізує фірма — виробник або фірма-посередник, меблева плита ДСП також підлягає поверненню. Найбільш реалізованим товаром визнана меблева плита ДСП. Коротко про них. Плита виготовляється з стружки деревини, а також із застосуванням хімічних смол при умовах високої температури і тиску.Розрізняють два види ДСП плити — шліфована і ламінована. Меблеві плити ДСП широко використовуються в обробці приміщень, будівництві та меблевій промисловості.Однак і виробництв цих меблевих виробів є похибки, наслідок чого — повернення на фабрику — виробника.

Придбати меблі можливо не тільки в спеціалізованих магазинах, але і через інтернет — магазини, у яких повинен бути прейскурант і склад, де зберігаються матеріали для меблевих виробів.

Гарантувати покупцеві якість матеріалів має не лише виробник, але реалізатор (посередник, меблеві магазини, інтернет-магазини). Фірма-виробник дає на свої товари для складання меблевих виробів гарантію терміном 3-5 років.Фірма — продавець — 1 місяць з тієї дати, коли був придбаний тієї чи інший товар меблів, незалежно від його якості і ціни.

Права споживача суворо регламентовані законом РФ » ПРО захист прав споживачів». Згідно з цим законом, товар (у нашому випадку, меблі, меблеві плити) можливо повернути, якщо він поганої якості, є претензії до доставки, невідповідності з замовленням (невірний розмір, параметри, колір інший тощо). Варто враховувати, що з боку реалізатора або виробника споживачу можливий відмову в його претензії, якщо була допущена помилка в кольоровій гамі, яка в реальності відрізняється від кольору, зображеного в каталозі меблевого магазину.

Оскільки непорозуміння виникають досить часто, а випадків повернення і невдоволення споживачів досить багато, фірми-виробники встановили правила повернення і обміну всередині фірми — реалізатора і фірми виробника. Дані порядки не порушують законодавство РФ і прийнятні для виробника, ТОВ, інших реалізаторів меблевої промисловості, а також безпосереднього споживача.

Існує порядок, який регулює облік товарів хорошої якості і товарів з шлюбом (в тому числі і з заводським), які були повернуті споживачами (покупцями), а також облік клієнтів, які задовольнили претензії і отримали заміну товару або ремонт бракованого меблевого виробу.

Як правило, у фірмових магазинів виробника або інтернет-магазинів працюють відповідальні працівники у відділі обслуговування та роботи з претензіями. Саме вони вирішують спірні питання та приймає претензії споживачів до реалізовуваного меблевому товару.

Споживачеві варто уважно ознайомитися з договором купівлі-продажу, так як часто в таких документах можна зустріти пряме порушення прав споживача, якщо продукція не занадто висока по собівартості — виробник вміло скидає з себе всю відповідальність за вироблений товар, будь то меблевий куточок, стінка або просто плити ДСП.

Отже, перед тим, як оговтатися в спеціалізований магазин повертати плити меблеві та інші комплектуючі, слід ознайомитися з деякими правилами:

— при підтвердженні і підписання документів про прийом товару, споживач не має права пред’явити претензії щодо ушкоджень. Можлива реставрація з боку продавця (виробника);

— товари для меблевого виробництва можливо повернути або замінити в тому випадку, якщо виявлений заводський шлюб, шлюб гарантійного випадку;

— обмін товару можливий, якщо він (в нашому випадку, меблеві плити) не відповідає раніше замовленого розміру, кольору, моделі);

— необхідно скласти акт-претензію встановленого зразка.

Щоб повернути витрачені кошти на продукцію з браком або здійснити обмін, потрібно правильно заповнити акт, який передається виробникові, і товар буде повернуто на фабрику.

В акті — претензії необхідно вказати і прикласти до нього:

— товарний чек або касовий ордер на придбання;

— дату здійсненої покупки;

— номер накладної (витратна);

— вказати причини відмови від продукції.

Слід враховувати, що розгляд претензії по поверненню товарів (для меблевого виробництва) триває не один день.Якщо потрібного товару немає на складі, то процедуру налагоджують. Однак при справедливих претензії (заводський брак) у споживача зобов’язані прийняти повернутий ним товар і повернути кошти, витрачені ним на товар з дефектом.

Важливо вкластися в термін, інакше можлива відмова в претензії, якщо з дня покупки меблевих матеріалів, виробів пройшло більше 14 днів. Необхідно надати і фото бракованого виробу.

Якщо недоліки придбаного товару не настільки значущі, відмова більш ніж імовірний. Також, якщо ви втратили упаковку, чек, довести свою правоту майже неможливо.

.
Публікації (RSS) Карта Інтекор